Apple iOS 16'nın pil yüzdesi simgesini değiştiriyor!


Apple cihazlardaki pil simgesi bir süredir problem yaratıyor. iOS 16’nın yeniden sunulan pil yüzdesi göstergesine ilk kez bakış sunulduğundan beri, insanlar simge hakkında güçlü fikirler dile getirdiler. Engadget Editör Yardımcısı Cherlynn Low dahil pek çok kişi Apple’ın pil yüzdesi simgesini eleştirdi.

Apple iOS 16’nın pil yüzdesi simgesini değiştiriyor!

Mevcut yinelemesinde, iPhone’unuzun pil kapasitesi yüzde 20’nin altına düşene kadar simge sabit kalıyor. Bu sebeple de çoğu durumda pilinizin ne kadar kaldığını anlamanız zorlaşıyor. Kullanıcılar da bu konuyla ilgili şikayetlerini dile getirmişlerdi. Neyse ki Apple, simgenin geliştirilmiş bir sürümü üzerinde çalışıyor. Bugün erken saatlerde şirket, ikinci iOS 16.1 beta sürümünü yayınladı. Diğer şeylerin yanı sıra güncelleme, pil yüzdesi göstergesine bir ince ayar getiriyor. Şimdi, yalnızca iPhone’unuzun pili yüzde 20’nin altına düştüğünde simgenin kırmızıya dönmesi yerine, pil gibi yavaş yavaş tükenecektir. Bu küçük bir değişiklik, ancak kullanılabilirliği artıran bir değişiklik.

Beta iki ayrıca kilit ekranına bir ince ayar içeriyor. Telefonunuzu şarj etmek için Prize taktığınızda, iOS 15’ten bir özelliği geri getiren zamanın üzerinde bir pil yüzdesi göstergesi kısa bir süre görünecek. iOS 16’nın bir sonraki sürümünün henüz bir çıkış tarihi yok. Ayrıca, Apple’ın beta ikide bulunan bazı değişikliklerde daha fazla ince ayar yapabileceğini de belirtelim.

Lee mas

Leave a comment