F1

Představily novinky, mezi kterými je třeba komentování závodů ve trojici (Števo Eisele, Josef Král y Pavel Fabry) i pozávodní studio. Budou vysílat také doprovodné serie a na mnohé závody vyšlou i svůj štáb. „Taky se těšíme, že budeme mít dvacet fanoušků ve studiu. I to nám nabije baterky, že nebudeme koukat jen do černého oka kamery”, říká komentátor Josef Král.

Jenže zatím zůstává vážnou otázkou, kdo si přenosy bude moct ve skutečnosti pustit.

f1

Formuli 1 včetně tréninků, kvalifikací i doprovodných závodů totiž Nova umístila na kanál Nova Sport 5, který ale oficiálně spustí až 29. února, tedy těsně před startem úvodního závodního víkendu. A spousta diváků dost možná teď netuší, že jim tento program vůbec nenaskočí, protože ho jejich operátor nezakoupil či ho nemají ve svém stávajícím tarifu.

Momentálně ho nabízí pouze O2 TV, která je s Novou vlastnicky spjata, a Skylink. U O2 TV puede disfrutar de la tarifa de televisión O2 TV Bronzová – 349 Kč/měsíc y de la tarifa deportiva O2 TV Sport Premium – 399 Kč/měsíc. Skylink se puede utilizar con tarifas Kombi+ (internet balíček por 399 Kč/měsíc). En MotoGP, cuando comienza la temporada de inicio de sesión, se encuentra en una situación peligrosa, en Nova Sport 6 y en O2 TV.

“Jsme spokojeni s tím, že se nám již povedlo uzavřít dohody s jedněmi z těch nejsilnějších operátorů, tedy co se počtu předplatitelů týče”, uvedl pro Sport.cz generální ředitel TV Nova Daniel Grunt.

Rychlost, adrenalina, emoce… ¡a mnoho dalšího! To všechno najdete na nových stanicích Nova Sport 5 a 6, které vyhlížejí spuštění! Startujeme už 29. února, tak u toho buďte s námi! 🏎️🏍️💨#NovaSport pic.twitter.com/FcdMklXV0e

– Nova Sport (@novasport_cz) 15 de febrero de 2024

Podle odborných českých i slovenských serverů za doposud nízkým zájmem operátorů o stanice Nova Sport 5 a 6 stojí vysoké licenční popplatky, které Nova po nich vyžaduje. Například server mediaguru.cz cituje společnost 4net.tv, které byly kanály nabídnuty „v neakceptovatelné cenové relaci – řádu vyšších statisíc eur za rok, tedy v přepočtu několika milionů korun.“

En Slovensku dokonce Nova Sport 5 nabízí pouze Skylink. „Vícero menších a středně velkých hráčů tvrdí, že sice formalní nabídku dostali, je však úplně mimo jejich finanční možnosti. Kdyby se prý rozhodli zařadit kanály za takových podmínek, ceny balíčků by musely výrazně vzrůst,“ píše zive.sk.

Genérální ředitel Grunt to nevyvrací a nabízí pohled Novy. „Cena vysílacích práv na špičkové sportovní události i soutěže je obecně velmi vysoká, nejinak je tomu i v případě licencí, které Skupina Nova zakoupila pro Nova Sport 5 a Nova Sport 6. Proto i my musíme při diskusích s operátory nastavit tomu odpo vídající cenovou hladinu.”

Podľa mojich informácií prebiehajú veľmi intenzívne rokovania so všetkými operátormi. Sám som zažil viackrát túto neistotu aj ako divák aj komentátor. Samozrejme z toho nie som šťastný. Ale niektoré osočujúce komentáre sú už trochu za hranou a naozaj zbytočné.

Nemám najmenšie… pic.twitter.com/usmUQtEp81

– Stevo Eisele (@StevoEisele) 16 de febrero de 2024

Nicméně řada českých i slovenských poskytovatelů přiznává, že s Novou stále jedná. A i ze zkušeností například s fotbalovými přenosy elitních lig je obvyklé, že dohoda častokrát přijde až těsně před startem sezony. Koneckonců Nova v reklamách vyzývá diváky, aby ohledně F1 kontaktovali své operátory, čímž chce na ně zvýšit tlak.

„Podle mých informací pobíhají velmi intenzivní jednání se všemi operátory. Sám jsem zažil vícekrát tuto nejistotu jako divák i jako komentátor. Samozřejmě z toho nejsem šťastný. Nemám nejmenších pochybností, že je v zájmu všech stran se dohodnout a postupně budou přicházet pozitivní zprávy,“ uvedl komentátor a šéf projektu F1 na Nově Števo Eisele na síti X.

Para potvrzuje i ředitel Grunt: „V některých případech jsme skutečně, sportovní terminologií řečeno, ve finiši. Věřím, že již brzy oznámíme našim divákům zajímavé novinky.“

¿Bude para tomar? Do prvního závodu zbývá 10 dní.

f1

Read More

Leave a comment