LG na veletrhu CES 2024 v Las Vegas první bezdrátový průhledný OLED televizor na světě – nese název LG SIGNATURE OLED T. Důležitý je factt, že se má vyrábět pouze v 77″ varianteě, menší velikosti k dispozici ne budou.

Novinka má dva režimy. Buď funguje jako průhledný, nebo se z podstavce vysune zadní clona av podstatě se změní na klasický televizor. Utilice la electrónica y el conector conectados a la “caja Zero Connect” externa. Ano, k elektřině obrazovku samozřejmě připojit musíte.

Bezdrátová technologie využívá stejné řešení, jako je bude v LG M4 (nebo loňském bezdrátovém modelu M3). Všechny kabely se tak připojují k externímu boxu, který bezdrátově do panelu OLED přenáší obraz a zvuk, to vše s velmi nízkou latencí, takže na hry lze TV využít také. O zpracování obrazu se postará nový procesador LG Alpha 11.

Los televisores de pantalla plana se pueden conectar a la televisión normal.

Modulární konstrukce televizoru LG OLED T umožňuje různé způsoby instalace. Televizor OLED T bude ve Variantes pro samostatnou montáž, montáž ke stěně nebo montáž na stěnu. Majitelé si mohou obrazovku dále individualizovat dle vkusu a preferencí.

OLED T má také funkci Always-On-Display (AOD), kdy se stává průhledným digitalálním plátnem pro prezentaci uměleckých děl, video nebo fotografií. Si utiliza la función T-Bar, podrá utilizar la información que desee. T-Bar zobrazuje upozornění na zprávy, actuální informatione o počasí nebo názvy přehrávaných skladeb, zatímco zbytek obrazovky je pak čistý a průhledný.

“Neuvěřitelný počin inovace zaměřené na spotřebitele, LG SIGNATURE OLED T, nabízí zcela nové zážitky na obrazovce a navíc kvalitu obrazu a výkon naší oceňované technologie OLED”, řekl Park Hyoung-sei, presidente de LG Home Entertainment Company. “Průhledná obrazovka OLED společnosti LG dává zákazníkům větší svobodu při vytváření jejich obytného prostoru, zcela nově definuje možnosti a ukazuje cestu ke vzrušující budoucnosti televizního průmyslu.”

V reale se kvalita obrazu jevila odlišná od běžných OLEDů, jas působil nižší, zástupce LG, který TV prezentoval sele nechal slyšet, že zatím nejde o finální produkt, takž podání barev bude ještě lepší. Společnost LG neoznámila, kdy se novinka začne prodávat, případně kolik bude stát.

Read More

Leave a comment